تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
پ‍‍ژوهش ها
نسخه چاپي

پ‍‍ژوهش ها


مهندسي فرهنگي كشور، طراحي راهبردي كشور بر محور فرهنگ را هدف گرفته است . دستيابي به اين مهم محتاج يافتن پاسخ سؤالاتي بنيادي از اين قبيل است : فرهنگ چيست؟ مهندسي كردن فرهنگ به چه معنا و منظور است؟
دیدگاه‌هاي مختلف در باب مفهوم مدیریت، گویاي آن است که مدیریت ترکیبی از علم و هنر است و مرز میان این دو بدین گونه تبیین می‌شود که براي اداره سازمان‌هاي اجتماعی، بایستی با تئوری‌ها و اصول و روش‌هاي علم مدیریت آشنا شد و در واقع علم مدیریت را آموخت و سپس، در بکارگیري این...
درطی سالیان گذشته درخصوص سازمان‌ها ونهادهای فرهنگی دولتی ونیز سازمان‌ها ونهادهای غیردولتی انقلاب اسلامی(عمومی) تحقیقاتی به عمل آمده است که گزارشات مربوطه موجود است اما تاکنون درخصوص نهادهای غیر دولتی مردمی فرهنگی دینی تحقیق وبررسی جامعی صورت نگرفته است.
دين به عنوان اصلي ‏ترين عامل در شكل ‏دهي فرهنگ ‏هاست و اسلام محوري‏ ترين عامل در مهندسي فرهنگ كشور مي‏ باشد.
در جوامع مذهبي، دين مهم‏ترين عامل فرهنگ‏سازي در جامعه است چرا كه مردم باورها، ارزش‏ها و الگوهاي رفتاري مهم و اساسي خود را با اتصال به منبع وحي تشخيص مي‏دهند، يا حداقل تلاش مي‏شود كه چنين باشد.
اين تحقيق با هدف آسيب‌شناسي محتواي كتب مزبور و ارائه راهكارهاي مفيد جهت اصلاح، بهينه‌سازي، رفع اشكالات و نارسايي‌هاي احتمالي محتواي آنها، به بررسي‌ جامع و فراتحليلي دستاوردهاي تحقيقات انجام شده در كشور در رابطه با محتواي كتب درسي مذكور پرداخته است روش انجام اين پژوهش...
در نظام تربيتي اسلام، توجه به سه اصل اساسي دين، فرهنگ و اخلاق، همواره مي‌بايست مورد نظر متوليان امور در نهاد آموزش و پرورش باشد.
نتایج نمایش 1-10 (از 24)
 |<  < 1 - 2 - 3  >  >|