تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


واحد ارتباطات شورای تخصصی حوزوی ؛

رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ وارتباطات دانشگاه امام صادق (علیه السلام)


عرصه های سیاستگذاری و نظریه فرهنگی نیازمند اقدامات جدی عملی و علمی است.
رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ وارتباطات دانشگاه امام صادق (علیه السلام) با اشاره به اینکه با یک نگاه واقع بینانه باید صعوبت فرهنگ را نسبت به عرصه های دیگر در جامعه مورد توجه قرار داد، گفت: در حوزه ها و لایه های مختلف فرهنگ، از جمله عرصه سیاست گذاری وعرصه نظریه انجام اقدامات عملی و علمی ضروری است.
به گزارش واحد ارتباطات شورای حوزوی شورای انقلاب فرهنگی، دکتر همایون در تبیین سیاستگذاری فرهنکی در انقلاب اسلامی اظهار کرد: مدتی بعد از اوایل انقلاب اسلامی، اگر چه موفق شدیم انقلاب اسلامی را در حوزه هایی مانند سیاست و اقتصاد معنا بخشیم و آن را بر اساس اصول انقلاب اسلامی خود تنظیم کنیم، ولی متاسفانه علیرغم اهمیت فرهنگ در جامعه بشری و به ویژه اهمیت خود فرهنگ در نگاه کلان انقلاب اسلامی به نظر میرسد چندان موفقیتی در این زمینه حاصل نشده است.
وی با اشاره به اینکه با یک نگاه واقع بینانه باید صعوبت فرهنگ را نسبت به عرصه های دیگر در جامعه مورد توجه قرار داد، بیان کرد: در حوزه ها و لایه های مختلف فرهنگ، از جمله عرصه سیاست گذاری وعرصه نظریه انجام اقدامات عملی و علمی ضروری است. همچنین باید به این نکته توجه داشت، که هیچکدام از آنها به نفع دیگری قابل کنار رفتن نیست.
رئیس دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ وارتباطات دانشگاه امام صادق (علیه السلام) ادامه داد: وجود ضعف در عرصه سیاست گذاری فرهنگی و مدیریت فرهنگی نباید مانع ورود به عرصه نظریه شود و نباید عرصه نظری را، یک عرصه انتزاعی و بدون فوریت تلقی کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ورود به عرصه نظری نیز نباید مانع بی توجهی ما به وضعیت جامعه کنونی شود. در واقع نباید جامعه را معطل تعریف فرهنگ و نظریه فرهنگی قرار داد.
كد خبر:40061
منبع خبر:شورای تخصصی حوزوی
تاريخ خبر:1396/03/08