تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


عضو خبرگان رهبری مطرح کرد:

ولنگاری فرهنگی؛ مهمترین عامل افزایش آسیب های اجتماعی / در مدارس به تربیت دینی توجه شود


آیت‌الله وافی، ولنگاری فرهنگی را مهمترین عامل افزایش آسیب های اجتماعی دانست و بر ضرورت توجه به تربیت دینی دانش آموزان در مدارس تاکید کرد.
 آیت‌الله ابوالقاسم وافی امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان یزد با اشاره به اینکه هیچ کسی در این موضوع که مسائل فرهنگی زیربنای تمام مسائل است شک ندارد ، اظهار داشت: حتی در کشورهای غیر اسلامی هم نسبت به این موضوع به صورت مستقیم یا غیر مستقیم اذعان و اعتراف دارند.

وی با بیان اینکه قرآن کریم نسبت به مسائل فرهنگی تاکید بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: الان در جامعه این موضوع را به خوبی احساس می‌کنیم که مسائل فرهنگی در جامعه آن طور که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسائل فرهنگی در دوران کودکی و نوجوانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در صورتی که ما بتوانیم فرزندانمان را در دوران ابتدایی و دبیرستان به صورت درست با تربیت دینی آشنا و همراه کنیم، مطمئنا شخصیت فرهنگی آنان به خوبی شکل می‌گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه با بیان اینکه زمانی که جامعه با ولنگاری فرهنگی روبرو باشد، قطعا آسیب‌های اجتماعی افزایش می‌یابد، گفت: مسائل فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی روبروست و در صورتی که به آن توجه نداشته باشیم با مشکل مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی می‌تواند مورد استفاده‌های مفید قرار گیرد، تصریح کرد: با این وجود کودکان و سنین اول نوجوانی بیشتر از آنکه با موارد خوب این فضا ارتباط داشته باشند، آسیب‌ها آنها را تهدید می‌کند.

نماینده مردم یزد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه موضوع حجاب در اسلام هم برای زنان و هم برای مردان وجود دارد، افزود: لازم است که همه مسئولان نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی در راستای تقویت بنیان خانواده و بهبود وضعیت حجاب قدم بردارند و پس از هر اقدامی نسبت به نتیجه و تاثیر آن اقدام مناسب انجام دهند.

آیت‌الله وافی در ارتباط با وضعیت ازدواج و طلاق در استان یزد و کشور گفت: یکی از موضوعاتی که امروز در جامعه سبب کاهش ازدواج و افزایش سن ازدواج جوانان شده، بحث توقعات بالایی است که جوانان دارند، در صورتی که می‌توان زندگی را با هزینه کم شروع کرد و همچون گذشتگان پس از ازدواج به مباحث دیگر اقدام کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد اشاره کرد و گفت: امیدواریم این ثبت جهانی برای استان و ایران خوبی و موفقیت به دنبال داشته باشد و جنبه‌های خوب آن برای ما نمایان باشد.

كد خبر:40251
منبع خبر:خبرگزاری رسمی حوزه
تاريخ خبر:1396/04/25