تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


آیت الله علوی گرگانی:

تذکرهای پی در پی مراجع تقلید و علما در مباحث ربوی مورد توجه بانک ها باشد


متأسفانه با وجود تذکرهای پی در پی مراجع تقلید و علما همچنان مباحث ربوی و دیرکرد در بانک ها مشاهده می شود که مشکلات کمرشکنی را برای مردم ایجاد کرده است.
حضرت آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار مدیر مؤسسه اعتباری ملل شعبه قم با بیان اینکه متأسفانه دیرکرد و بحث ربوی همچنان در بانک ها بیداد می کند، اظهار کرد: متأسفانه با وجود تذکرهای پی در پی مراجع تقلید و علما همچنان مباحث ربوی و دیرکرد در بانک ها مشاهده می شود که مشکلات کمرشکنی برای مردم ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه در شرایطی که کسب و کار و تجارت در کشور با مشکلاتی مواجه است انتظار این بود که بانک ها با مردم و تولید کنندگان همراهی کنند، تصریح کرد: امروز برخی از مردم به واسطه وام هایی که از بانک ها دریافت کردند تمام زندگی خود را از دست دادند تا اقساط بانک را پرداخت کنند ولی همچنان به بانک بدهکار هستند.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم گفت: برخی قوانین که به بانک ها اجازه می دهد از مردم دیرکرد بگیرند بایستی تغییر کند، انتظار ما این است که بانک ها به مردم کمک کنند تا از مشکلات اقتصادی خارج شوند نه اینکه کاری کنند که مردم تمام زندگی خود را به بانک ها بدهکار شوند.

در ابتدای این دیدار نیز حجت الاسلام کمیل زکیخانی، مدیر مؤسسه مالی اعتباری ملل شعبه قم گزارشی از اقدامات این مؤسسه در ارتباط با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در استان قم ارائه کرد./

كد خبر:40806
منبع خبر:خبرگزاری رسا
تاريخ خبر:1396/07/18