تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


عضو شورای عالی حوزه های علمیه:

برای ریشه کنی بی سوادی در جامعه اتاق فکر تشکیل شود


در جامعه اسلامی زشت و نازیبا است که بعد از۳۸ سال از پیروزی انقلاب، شاهد افرادی باشیم که از نعمت سواد برخوردار نباشند و این مسئله جای نگرانی است
آیت الله حسینی بوشهری در دیدار مدیرکل و مسئولین آموزش و پرورش استان قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین در قم برگزار شد، با بیان اینکه اسلام تاکید فراوانی برعلم آموزی کرده است، گفت: علم جایگاه با ارزشی در دین دارد، دلیل آن سخنان اهل بیت(ع) و کلام نورانی قرآن است که فرمود« اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ ». این نشان از اهمیت علم آموزی و آگاهی است.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی و در صدر اسلام زمانی که جنگ شروع و به پایان می رسید و افرادی از دشمن  اسیر می شدند و دانش و تخصصی داشتند، منطق اسلام این است اگر شما به مسلمانان علم بیاموزید، آزادخواهی شد.

امام جمعه قم افزود: درجامعه اسلامی زشت و نازبیا است که بعد از38 سال از پیروزی انقلاب،  شاهد افرادی باشیم که از نعمت سواد برخوردار نباشند و این باعث نگرانی است و باید رفع کرد و اگر لازم است مشوق و اتاق فکری تشکیل داد تا مشکل بی سوادی از بین برود.

عضو خبرگان رهبری گفت: نازیباتر زمانی است که افرادی درسن بالاتر در بی سوادی باقی بمانند و افرادی بخواهند این دسته را با تعلیم و تعلم آشنا کنند.

آیت الله حسینی بوشهری اظهارداشت: شهر قم جایگاه خاصی در بین سایر شهرها دارد دلیل آن حرم حضرت فاطمه معصومه(س)، مراجع و علما و حوزه است، این شهر باید از هر لحاظ الگو و شاخص باشد برای این کار لازم است حوزویان نیز به میدان بیایند و مشکل کم سوادی و بی سوادی را از بین ببرند.

نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه اظهار داشت: برای ریشه کن کردن بی سوادی حوزه می تواند به آموزش و پرورش کمک کند تا این شهر از همه لحاظ الگو باشد.

كد خبر:41316
منبع خبر:خبرگزاری رسمی حوزه
تاريخ خبر:1396/10/06