تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مدیر حوزه خواهران خبر داد؛

تحصیل ۶۵ هزار طلبه در حوزه های علمیه خواهران


حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور از اشتغال به تحصیل ۶۵ هزار طلبه در حوزه های علمیه خواهران و فارغ التحصیل شدن ۴۵ هزار طلبه خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور امروز در دیدار با حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید، گزارشی از فعالیت های حوزه های علمیه خواهران ارائه کرد.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات مسؤولان سابق حوزه علمیه خواهران گفت: حوزه علمیه خواهران دارای 500 مدرسه علمیه در سراسر کشور است که تعداد آنها بیشتر از مدارس حوزه علمیه برادران است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: در حوزه علمیه خواهران تلاش می شود تا جایی که امکان دارد خواهران طلبه برای تحصیل از شهر خود خارج نشوند و حتی کوتاه ترین مسیر از منزل تا مدرسه را طی کنند تا بتوانند در کنار تحصیل، جایگاه اجتماعی و ارتباطی خود را حفظ کنند تا از امنیت اجتماعی و اخلاقی بالایی برخوردار باشند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 45 هزار طلبه از مدارس علمیه خواهران فارغ التحصیل شده اند و 65 هزار نفر نیز در 28 استان مشغول به تحصیل هستند؛ البته این تعداد به استثناء مرکز مدیریت خراسان و جامعه الزهرا(س) است در غیر این صورت بیش از 100 هزار طلبه خواهر در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.

حجت الاسلام بهجت پور با اشاره به خلأهای موجود در حوزه علمیه خواهران گفت: طلاب خواهر در سراسر کشور نتوانسته اند هویت طلبگی خود را به دست آورند که می توان مواردی همانند حضور کم در مدارس یا مناسب نبودن متون درسی را دلایل این مطلب دانست.

وی اظهار کرد: از موارد دیگری که در حوزه علمیه خواهران باید بر روی آن سرمایه گذاری صورت گیرد بحث انقلابی گری در حوزه علمیه است زیرا حوزه علمیه ای که نتواند انقلاب و زمانه را بشناسد موفق نخواهد بود و می توان آن را منحرف کرد؛ علمای بزرگی به دلیل شناخت زمانه فتنه ها را به خوبی تشخیص دادند که موجب گردید هم خودشان سالم بمانند و هم مردم را رهبری و هدایت کنند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: نتیجه فعالیت های بنده در شخصیت و شادابی طلاب تجلی پیدا می کند و صرف جلسه و تدوین کتاب تأثیری نخواهد داشت بنابراین تلاش می کنم بر روی مدارس تکیه کنم

كد خبر:41664
منبع خبر:خبرگزاری رسا
تاريخ خبر:1396/12/08