تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


آیت‌ الله مکارم شیرازی خواستار شد؛

لزوم سرمایه گذاری دولت برای اصلاح فضای مجازی


حضرت آیت الله مکارم شیرازی خواستار سرمایه گذاری دولت برای اصلاح و مرتفع ساختن آسیب های فضای مجازی شد.

حضرت آیت‌ الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار معاون وزیر ارتباطات در امور فضای مجازی، بعد از استماع گزارش ارائه شده درباره ساماندهی فضای مجازی این گزارش را امید بخش خواند و در عین حال تاکید کرد که نباید به این میزان بسنده شود.

وی با تاکید بر این که باید در برابر آسیب های فضای مجازی هوشیار باشیم، تصریح کرد: مرتفع ساختن آسیب ها و آفات این عرصه، یک وظیفه دینی، انسانی و اجتماعی است، این آسیب ها هم به لحاظ دینی، هم به لحاظ اجتماعی و هم به لحاظ انسانی خسارت بار است و باید جلوی آن را گرفت.

این مرجع تقلید ابراز داشت: امروز فضای مجازی حرف اول را می زند، اگر این فضا ناسالم باشد ما بقی امور را نیز به ویرانی می کشاند و اگر سالم باشد مابقی امور را نیز اصلاح می کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که باید این فضا و راه های مقابله با آسیب ها و بهره گیری درست از آن را جدی بگیریم، افزود: در حال حاضر حاکم بر جوامع بشری همین فضاهای مجازی هستند، روز به روز پدیدآورندگان این فضاها به دنبال برنامه ها و تحولات جدید هستند تا بتوانند همه چیز را قبضه کنند و در اختیار خودشان قرار دهند.

وی اضافه کرد: در چنین شرایطی نمی توان غافل نشست، والا یک وقت بیدار می شویم و می بینیم همه چیز ما را تحت تاثیر قرار داده اند و قبضه کرده است.

این مرجع تقلید با تاکید بر لزوم سرمایه گذاری دولت و دیگر دستگاه های ذیربط برای اصلاح فضای مجازی، گفت: هرچه سرمایه گذاری برای اصلاح این فضا صورت گیرد بجا و شایسته است و اگر کوتاهی شود ثمره ای جز پشیمانی نخواهد داشت.

كد خبر:42698
منبع خبر:خبرگزاری رسا
تاريخ خبر:1397/10/05